RTU zinātnieku nakts 2017

Zinātnieku nakts ietvaros 29. septembrī no plkst. 18.00-22.00 RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, Paula Valdena iela 3/7 un Ķīpsalas  iela 6, Rīgā  piedāvā populārzinātniskās lekcijas, kā arī katram interesentam būs iespēja iesaistīties virknē darbnīcu, pastāvīgi veikt dažādas ķīmiskās reakcijas, iesaistīties mākslas darbu izstrādē.

Radošās darbnīcas

Ķīpsalas iela 6, Rīga

1.stāvā, 113.telpā

RTU Dizaina tehnoloģiju institūts piedāvā nākt mazam vai lielam un iepazīties ar koku un radīt sev mazo sapņu suvenīru!  Sapņus palīdzēs realizēt studenti, pamācot zāģēt, slīpēt, vīlēt, vērt, zīmēt un līmēt.

Paula Valdena iela 3/7, Rīga

1.stāvā foajē fakultātes studentu pašpārvalde rādīs, kā sūtīt slepenas zīmītes, krāsaini un apburoši uguns demonstrējumi. Spēlēšanās ar burvju putru.

Piedāvāta iespēja apskatīt RTU MLĶF Dizaina tehnoloģiju institūta studentu darbus, kuri ietver lietišķo mākslu un dizainu.

Varēs pārliecināties, ka studenti spēj universitātē iegūtās plašās zināšanas izmantot praksē!

151. un 142. telpā Polimērmateriālu institūtā varēsi piedalīties polimēru izstrādājumu tapšanas procesā. Varēsi izgatavot kādu nieku sev, izmantojot audumu un neparastus apdares materiālus.

218.telpā Tehniskās fizikās institūta darbnīcās būs iespēja mēroties spēkiem ar īstiem sensoriem un pārbaudīt, kurš labāks – cilvēks vai tehnoloģijas, kā arī varēs iepazīties ar cita veida materiāliem.

233.telpā Silikātu materiālu institūts piedāvās iežu un minerālu kolekciju pētījumus ar  mikroskopa palīdzību. Dabas unikalitāte ļauj ķīmiskajiem elementiem saplūst kopā, radot brīnišķīgus minerālus, ar neatkārtojamo raksturu, struktūru, sastāvu, krāsu, līdz ar to – īpašībām.

435.telpā Lietišķās ķīmijas institūtā būs iespēja uzsintezēt biodīzeli, izpētīt krāsainos dzērienus, kas ir tik vilinoši! Notiks luminescentu jeb tumsā spīdošu vielu demonstrējumi.

458., 459.telpā Organiskās ķīmijas  tehnoloģijas institūtā katru stundu notiek ķīmisko eksperimentu demonstrējumi. Kā arī būs iespēja apmeklēt dabisko indikatoru un slepenās zīmītes darbnīcas.

Populārzinātniskās lekcijas :

Laiks Telpas Nr. Lekcija Telpas Nr. Lekcija
18.05-18.25 447., PV-3/7 Oksidēšanās reakcijas dabā: to spožums un posts 441.,

Transtaukskābes, konservanti un krāsvielas pārtikas produktos
18.35- 18.55 213.,

PV-3/7

No zemes bagātībām līdz gatavam produktam
19.35- 19.55 213.,

No zemes bagātībām līdz gatavam produktam 441.,

Transtaukskābes, konservanti un krāsvielas pārtikas produktos
20.05-20.25 447.,

PV-3/7

Oksidēšanās reakcijas dabā: to spožums un posts

Pēc plkst. 20.00,  1.stāvā foajē  pārsteigums no kriogenās molekulāras virtuves!

Kontaktinformācija:

Inna Juhņeviča,